Pomysły na Dzień Arbuza

31 lipca, 2022

Pomysły na Dzień Arbuza

Pomysły na Dzień Tygrysa to kolejna propozycja zajęć, w oparciu o kalendarz świąt nietypowych.   

A skoro o kalendarzu mowa, to ogromnie się cieszę, że będę mogła więcej o nim opowiedzieć na konferencji EduOctoberfest. Oprócz propozycji zajęć, na końcu wpisu znajdziecie też gotowe pomoce do pobrania.

Pomysły i inspiracje na Dzień Arbuza

  1. Zajęcia rozpoczęłabym od zadanie dzieciom zagadki:

„Choć bardzo dojrzały,
zielony jest cały.
Olbrzymi jak głowa.
Słodki miąższ czerwony
w swoim wnętrzu chowa.”

Gdy dzieci już podadzą prawidłową odpowiedź, warto zacząć rozmowę o tym jakie są ulubione owoce dzieci. Nie można moim zdaniem zrealizować zajęć o dniu arbuza bez skosztowania go.

Podsumowanie

Najważniejsze, aby w trakcie zajęć dzieci miały okazję posmakować jak największej liczby owoców. Tak, aby Dzień arbuza to był tylko pretekst do smacznych zajęć.

A obiecane materiały, czyli blisko 20 stron pobierzesz tutaj To jednak nie koniec niespodzianek. Już 03.08.22 o godzinie 19:00 zapraszam na bezpłatny webinar, w którym podzielę się z Wami jak zrobić prezentację w Canvie. Kliknij wezmę udział, aby nie przegapić i w wakacje nauczyć się czegoś nowego. To jak, mogę liczyć na Twoją obecność? 

P.S tylko do 5.08.22 możesz skorzystać z promocji i pakiet 2 Videobooków (Canva od podstaw + Tworzenie grafik do social mediów) kupić za 59 zł, zamiast 98 zł. Z Videobookiem Canva od podstaw nauczysz się tworzyć własne pomoce dydaktyczne, teraz za 39 zł, zamiast 59 zł.

Zostaw komentarz