Winter ideas for preschool and elementary school

2 lutego, 2022

Winter ideas for preschool and elementary school to post z propozycjami do wykorzystania na zajęcia zimowe zarówno w przedszkolu, jak i klasach 1-3. Znajdziecie tu 21 stron darmowych pomocy do zajęć, ale przede wszystkim pomysły na zajęcia. Tym cenniejsze dla początkujących nauczycieli. Dużo darmowych materiałów do zajęć znajdziecie w mojej grupie na Facebooku.

W materiałach darmowych znajdziecie m.in:

  • fiszki z nazwami ubrań
  • memory zimowe
  • grę „I have, who has”
  • elementy, które służą posegregowaniu ubrań na te zimowe

Winter ideas for preschool propozycje

Moim zdaniem nie ma udanych zajęć z języka angielskiego bez muzyki i zabaw ruchowych. Na moim Instagramie macie mnóstwo karuzeli z piosenkami, które są uwielbiane zarówno przez przedszkolaki jak i dzieci szkolne. Wystarczy kliknąć tutaj i sprawdź.

Do zabaw ruchowych polecam piosenki takie jak:

Do Winter Mittens Song najlepiej podzielić dzieci na kilka mniejszych grup i dla każdego dziecka przygotować rękawiczkę w określonym kolorze.

Do Winter clothes przede wszystkim polecam przynieść ubrania w plecaku. Zadaniem dziecka jest spróbować odgadnąć po dotyku jaka to część ubrania. Oczywiście w plecaku nie mogą znaleźć się jedynie zimowe ubrania, ale też np letnie. Zadanie polega na zadawaniu dzieciom pytania: „Is it for winter?” a dzieci odpowiadają : Yes/ No.

Następnie pokazujemy dzieciom flashcards, które znajdziecie w darmowych materiałach, do pobrania na końcu tego wpisu. Następnie polecam grę w memory. To bardzo udany sposób zarówno na element zajęć, jak i wypełnienie czasu. Wystarczy wydrukować karty, przykleić na kolorowym tle, wydrukować i wyciąć.

Do tematu Winter ideas dla dzieci z klas 1-3 polecam grę ” I have, who has”, zarówno to utrwalenia nazw części ubrań jak i konstrukcji I have, who has. Na moim Instagramie znajdziecie również elementy udanych zajęć z języka angielskiego, dlatego warto obserwować i być na bieżąco. Nie zapomnij również o pracy plastycznej. Najprostsza do wykonania jest kolorowanka. 3 szablony znajdziecie w darmowych plikach, które pobierzecie tutaj

Daj znać w komentarzu jak podobają Ci się materiały i propozycje?

1 komentarz

Zostaw komentarz