Propozycje zajęć Sylwester

29 grudnia, 2022

Propozycje zajęć Sylwester w przedszkolu

Propozycje zajęć Sylwester w przedszkolu, to wpis z którego poznasz 3 propozycje zabaw dla dziecka. Ostatnia z nich, którą jest praca plastyczna, znajdziecie we wcześniejszym poście. Jak wykonać pracę plastyczną z rolek po papierze, farby i plasteliny? O tym przeczytacie tutaj.

Sprawdź w jaki sposób zagwarantować dziecku świetną zabawę sylwestrową. Propozycje, które tutaj pokazuję śmiało możesz wykonać zarówno w domu jak i w przedszkolu.

Fajerwerki

Fajerwerki to prosty eksperyment, który zagwarantuje efekt WOW. Do jego wykonania potrzebujesz

  1. talerza
  2. metalowej foremki
  3. sody oczyszczonej
  4. octu
  5. brokatu

Kładziesz foremkę na talerzyk, do jej wnętrza wsypujesz sodę oczyszczoną, brokat i zalewasz octem. Ocet reaguje z sodą, przez co powstają bąbelki imitujące fajerwerki.

Jeśli wolisz instrukcję video, to zapraszam na mój kanał na Youtubie.

Propozycje zajęć Sylwester - magiczny obrazek

Kolejną propozycją jest magiczny obrazek. Kupisz go w sklepie Action. Do zestawu składającego się z kilkunastu, lub kilkudziesięciu stron, w zależności od wybranego formatu, dołączony jest naostrzony patyczek. Zadaniem dziecka jest „wydrapanie” na kartce rzeczy kojarzących się z sylwestrem, takich jak np fajerwerki. Przy wykonywaniu zadania trzeba zwrócić szczególną uwagę na patyczek, który jest dosyć ostry i może być niebezpieczny. Ta magiczna kartka stwarza wiele niesamowitych możliwości i z pewnością jeszcze nie raz użyję jej zarówno u siebie na zajęciach, jak i w domu.

Podsumowanie

Wszystkie te propozycje to uzupełnienie tych wcześniejszych inspiracji. Koniecznie daj znać, która z nich spodobała Wam się najbardziej? Napiszcie w komentarzu.

Dodatkowo, przypominam że trwa promocja na kurs zimowy. Z kodem „Urodziny33”, za kurs o wartości 100 zł, zapłacicie jedynie 33 zł. Taka okazja już się więcej nie powtórzy.

Kurs składa się z:

  1. nagrania szkolenia video
  2. gotowych pomocy dydaktycznych
  3. inspiracji jak je wykorzystać

A kolejne szkolenia już w styczniu, dlatego zachęcam gorąco do zaobserwowania mojego fanpage’a, gdzie znajdziecie bieżące informacje.

1 komentarz

Zostaw komentarz