Mikołaj pomysły na zajęcia i darmowe materiały

2 grudnia, 2020

Mikołaj pomysły na zajęcia i darmowe materiały, to właśnie znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Ostatnio mogłaś zobaczyć moją propozycję na Dzień górnika. Dziś temat, który z pewnością spodoba się dzieciom, czyli Mikołaj. Jak zwykle pod koniec postu znajdziesz link do dysku Google z darmowymi materiałami, a w nich:

 • napis Wesołych Świąt
 • wierszyk do powieszenia na gazetkę przedszkolną
 • kartka z zagadkami
 • memory świąteczne

Mikołaj pomysły na zajęcia moje propozycje

Wiadomo, każde dziecko tego dnia czeka na prezenty. Naszym może być m.in świetnie przygotowane zajęcia. Poznaj kilka moich propozycji, które pozwolą uatrakcyjnić zajęcia.

Przykładowy schemat

 1. Zaczęłabym od zagadek, żeby naprowadzić dzieci na temat zajęć. Plik do wydruku znajdziecie w folderze, który Ci udostępnię. Można też spróbować nauczyć przedszkolaki krótkiego wierszyka.
 2. Piosenki zawsze się sprawdzają, np Siedem reniferów, A Mikołaj pędzi
 3. Nie zapomnij też o ilustracji Mikołaja, lub figurce i wspólnie opiszcie wygląd świętego.
 4. Przygotuj worek lub dużą skarpetę i umieść w niej małe zabawki, najlepiej tyle ile jest dzieci. Zadaniem przedszkolaków jest spróbowanie odgadnąć po dotyku co to za przedmiot
 5. Następnie pora na swobodną rozmowę o tym co dzieci chciałaby dostać pod choinkę i napisanie listu do Mikołaja, lub narysowanie przedmiotów. Wiadomo, w zależności od wieku.
 6. Jeśli wystarczy nam czasu, to można zrobić karty pracy z liczeniem i pisaniem po śladzie.
 7. No i nie mogło zabraknąć mojego ukochanego memory. Tym razem wersja mikołajkowa. Polecam wydrukować dwustronnie, zalaminować, bo inaczej będzie wam przebijać.
 8. No i praca plastyczna też by się przydała, czy to np wyklejanie świątecznej skarpety, czy robienie czapki świętego.

Oczywiście są to tylko moje propozycje, jestem ciekawa waszych:) Zostawcie swoje propozycje w komentarzu poniżej.

A oto obiecane materiały. 2 i 3Częstuj się:) Będzie mi miło, jeśli udostępnisz je dalej, z podaniem źródła. A jeśli chcesz poznać pomysły na zimowe zabawy z dziećmi, to zapraszam serdecznie na webinar już 10.12.22 o godzinie 10:00. Zapisz się i otrzymaj prezent.

3 Komentarze

Zostaw komentarz