Jak zrobić magiczną latarkę?

Jak zrobić magiczną latarkę?

Ostatnio na moim Instagramie pokazywałam Wam, jak zrobić magiczną latarkę w temacie wiosna. Dzisiaj chcę pokazać jak zrobić podobną, która przyda Wam się na zajęcia wielkanocne. Tutorial, który tu obejrzycie, pozwoli Wam w przyszłości samodzielnie wykonywać takie grafiki. To z pewnością uatrakcyjni Wasze zajęcia. Na końcu wpisu znajdziecie też link, który pozwoli Wam pobrać już gotową grę.
Jak zrobić magiczną latarkę - tutorial

Przygotowanie grafiki

Przygotowanie grafiki wcale nie musi być trdne. Wystarczy pomysł podstawowa znajomość Canvy. Jeśli chcesz w 5 dni opanować podstawowe elementy, które przydadzą Ci się w pracy i w domu, to koniecznie zapisz się do darmowego kursu mailowego - Canva od podstaw.
Jak zrobić magiczną latarkę tutorial

Gdy masz już wydrukowane elementy, to na szablon z ilustracjami naklejasz białą kartkę, a na nią szablon z samymi jajkami. Wycinasz je i potem podświetlasz latarką, tak aby ukazało się dzieciom jakie symbole wielkanocne ukryły się w jajkach.

Podsumowanie

Zapraszam na mojego Instagrama, gdzie pokazuję jak z tak przygotowanego pliku wykonać grę. Obiecany plik pobierzesz natomiast tutaj.

A jeśli chcesz nauczyć się Canvy, to zapraszam już 28.04.22 o 19:00 na darmowy webinar, w trakcie którego pokażę jak:

  • założyć konto w Canvie
  • poruszać się po programie
  • zapisywać pliki, aby zawsze mieć w nich porządek
  • stworzyć dyplom, plakat, prezentację multimedialną.

Zapisz się w tym miejscu.

A w sklepie czeka na Ciebie nowy, dwujęzyczny pakiet materiałów na Wielkanoc, w którym znajdziesz grę z innymi elementami i blisko 140 stron materiałów.


Skorzystasz z moich wskazówek? Koniecznie pochwal się nimi na Instagramie lub Facebooku i mnie oznacz, tak abym mogła je zobaczyć.

Zostaw komentarz