Jak zrobić magiczną latarkę w Canvie? Tutorial

13 grudnia, 2022

Jak zrobić magiczną latarkę w Canvie ? Tutorial

Jak zrobić magiczną latarke w Canvie? Tutorial – sprawdź jak w łatwy sposób grę, która zachwyci każdego przedszkolaka.

Jak zrobić magiczną latarkę? Instrukcja

Magiczna latarka to gra, która może być wypełnieniem zajęć, lub jako jeden z głównych elementów. Mam tu na myśli utrwalanie nazw zabawek, jak w przypadku pomocy, którą stworzyłam. Zachęcam do obejrzenia video. Jeśli wolisz czytać, to instrukcja znajduje się poniżej.

  1. W Canvie wyszukaj szablonu dokument A4. W elementach wyszukuję grafikę prezentu, która podoba mi się najbardziej.
  2. Gdy prezent już wybrany, wypełniam nim szablon tak, aby wyszło ich jak najwięcej. Pamiętam o nie wychodzeniu poza ramkę, aby przy wydruku nie ucięło marginesów.
  3. Dalej wyszukuję element koła, który nakładam na prezent. To będzie element, przez który dowiemy się co jest w danym prezencie. 
  4. Gdy mamy już gotową stronę, powielamy ją, aby oszczędzić czas. Na drugiej stronie, w miejsca pustych kół wklejasz ilustracje zabawek.
  5. Ilustracje dopasowujemy do rozmiaru kół.
  6. Plik pobieramy w formacie pdf, drukujemy. Na kartę z ilustracjami zabawek, przyklejamy tę, z pustymi prezentami.
  7. Po sklejeniu wycinamy i prześwietlamy latarką.

Jeśli wolisz instrukcję video, to sprawdź video powyżej. Niedługo pojawi się również post z inspiracjami do świątecznych zajęć.

P.S przypominam, że tylko do 16.12.2022 możecie kupić kurs zimowy z mnóstwem pomysłów i pomocy, za jedynie 45 zł, zamiast 100 zł.

Podsumowanie

Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć własne pomoce do zajęć, to zaobserwuj mój profil an Instagramie @froniowo_angelikafronia , bo tam często dodaję informacje o bieżących promocjach na kurs i innych tutorialach.

A jeśli wolisz otrzymać gotową grę, to pobierzesz ją tutaj.

Zostaw komentarz