Dzień babci i dziadka w przedszkolu

17 stycznia, 2021

Dzień babci i dziadka w przedszkolu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu grupy. Co prawda w tym roku obchodzi święta będą zupełnie inne, ale tym bardziej warto zadbać o odpowiednią oprawę. Dla mnie niezawodną dekoracją na wszelkie święta są girlandy. Tworzę je sama w Canvie. Jest to doskonały sposób na stworzenie materiałów, pomocy, takich jakie chcemy i potrzebujemy. Wbrew pozorom nie jest to trudne, tylko wystarczy odrobina wiedzy jak się za to zabrać. W tym wpisie znajdziesz link do pobrania girlandy z napisem Dzień babci i dziadka, a także krótką instrukcję jak zrobić samodzielnie podobny napis.

Dzień babci i dziadka w przedszkolu – napis + instrukcja jak go zrobić

Tak jak zapowiedziałam wyżej, postaram wam się wyjaśnić jak zabrać się samodzielnie do tworzenia girlandy. Ta do pobrania jest w innym kształcie, ale to tylko dlatego, że mam Canvę dla oświaty. Oto kilka wskazówek:

  • zaloguj się do Canvy
  • wybierz dokument A4
  • W elementach poszukaj interesujący Cię kształt girlandy, ja najczęściej wybieram taki wąski trójkąt i go obracam
  • wybierz tło, albo jakiś kolor lub zdjęcie i najedź nim na kształt, tak aby wypełniło całą girlandę
  • wybierz czcionkę i dodaj pierwszą literę
  • zamiast powtarzać cały proces od nowa, wystarczy że klikniesz duplikuj stronę i masz już wybrany kształt, obrócony i to z tłem. To oszczędność czasu i to duża. Jedynie musisz pamiętać, aby na każdej ze stron zmienić literę.
  • po zrobieniu girlandy pobierz ją (najlepiej jako plik pdf do druku)

Podsumowanie

O tym jakie mam pomysły na obchody Dnia babci i dziadka, możecie przeczytać w moim najnowszym e-booku. Znajdziecie w nim propozycje, pomoce na 10 świąt nietypowych, które obchodzimy w styczniu i w lutym. P.S tylko do dziś, tj 17.01.21 możecie go kupić za jedyne 20 zł. A jeśli chcesz nauczyć się tworzyć w Canvie, to serdecznie zapraszam Cię do dołączenia do mojego kursu online – Canva’stycznie kreatywne pomoce do zajęć. Uczę w nim jak tworzyć pomoce do zajęć, które zachwycają. Już od poniedziałku możesz dołączyć do grupy i to o 31% taniej! Informacje wkrótce.

A jeśli chcesz więcej praktycznych rad i pomocy to zapraszam do mojej grupy na Facebooku. Materiały pobierz klikając w ten link.

A Ty potrafisz stworzyć taki napis? Jaki masz plan na uroczystość?

1 komentarz

Zostaw komentarz