Dzień lodów w przedszkolu

12 lipca, 2021

Dzień lodów w przedszkolu to kolejny smakowity temat w lipcu, zaraz po dniu czekolady i dniu frytek. Uwzględniając Waszą prośbę na fanpage’u, przygotowałam kolejną porcję darmowych materiałów. Przydadzą się zarówno nauczycielom wychowania przedszkolnego, jak i klas 1-3. Koniecznie przeczytaj do końca, bo mam dla Ciebie super niespodziankę!

 

Oczywiście jak to w moim przypadku, pomoce przygotowałam w Canvie. Pod koniec tego wpisu znajdziecie link, a w nim:

  • girlandę z napisem – Dzień lodów
  • kartę pracy, dorysuj tyle gałek lodów, ile wskazuje liczba na rożku
  • karta z liczeniem, kolorowaniem i wycinaniem
  • lodowe marzenie – kolorowanka
  • „co lubię”
  • pisanie po śladzie słowa lody i kolorowanie
  • rysowanie, co dziecko będzie robić w wakacje
  • liczenie i zaznaczanie odpowiedniej cyfry

Łącznie 17 stron pomocy dydaktycznych i dekoracji. W kolejnym akapicie znajdziesz też inne moje propozycje na ten smakowity dzień.

Dzień lodów w przedszkolu propozycje

Idealne byłoby gdyby można tego dnia zaserwować dzieciom lody, ale wiadomo, nie zawsze jest taka możliwość. Dzisiejszy sprzęt daje nam możliwość pokazania dzieciom jak takie lody można samodzielnie zrobić w domu.

Polecam też zrobienie prostych lodów z kolorowego papieru. Wystarczy kolorowy papier, nożyczki, taśma no i patyczki po lodach. Wykorzystałam je do utrwalenia nauki kolorów na języku angielskim. Często inspiracje znajdziecie na moim profilu na Instagramie.

Nie zapomnij o piosenkach, ja uwielbiam Do you like broccolli ice cream, a polska to np taki utwór.

Więcej propozycji znajdziesz na mojej grupie na Facebooku oraz konkurs. Do wygrania aż 3 nagrody, a wśród nich dostęp do kursu z Canvy o wartości 147 zł zupełnie za darmo!

Materiały na Międzynarodowy dzień lodów pobierzesz tutaj. Nie zapomnij dać znać jak podobają Ci się materiały, polecam zapisać się do newslettera, aby żaden wpis Cię nie ominął. Jaki jest Wasz ulubiony smak lodów? Mój to sorbet z mango, choć nie pogardzę też truskawowymi, a Wy?

Podsumowanie Dzień lodów w przedszkolu pomoce

Liczę na to, że zarówno propozycje jak i pomoce przypadną Wam do gustu. Koniecznie dajcie mi znać, czy to w wiadomości prywatnej, czy na story oznaczając mnie. 

Postanowiłam ten pyszny miesiąc, jakim jest lipiec uczcić promocją. Kto chce Kalendarz świąt nietypowych absolutnie za darmo? Wystarczy kupić pakiet dwujęzyczny na lato za 10 zł, a kalendarz dostaniesz gratis!

Dzień lodów w przedszkolu - webinar z tworzenia w Canvie

Zostaw komentarz